• HOME
  • Meedoen ?
    • Verbind je als professional
    • Inschrijfformulier
    • Uitgebreide service
    • Geloof jij ook in SAMEN groeien?
    • Blogs schrijven?
    • Uitgelicht, het Lichtwerkplaats magazine
  • Contact
    • Afspraak maken

Lichtwerkplaats

Belicht je kracht, Leef bewust

  • LICHTWERKPLAATS
    • Onze visie
    • Lichtwerkplaats Team
  • EXPERTS
    • Tijn Touber
    • Acupunctuur | Maaike Averink
    • Coaching Jonge Mensen | Kohesie
    • Coach en trainer in creativiteit | Marian Dijkhof
    • Edelstenen-expert | Carina Lucassen – Spiriland
    • Intuitief en Energetisch coach | Tiara Dijkhof
      • Mogelijkheden bij Tiara Dijkhof
    • Natuurgerichte energetische therapie | Wilka Zelders
      • Mogelijkheden bij Wilka Zelders
    • Relatietherapie | Romy Quint
      • Mogelijkheden bij Romy Quint
    • Wandelcoach | Annemiek van der Velden
      • Mogelijkheden bij Annemiek van der Velden
    • Yoga en compassiecoaching | Esther van Eersel
      • Compassiecoaching: leven en werken vanuit je hart | Esther van Eersel
      • Yogacoaching- en therapie | Esther van Eersel
      • Yogalessen, dru yoga: yoga van het hart | Esther van Eersel
      • Mogelijkheden bij Esther van Eersel
  • DOEN EN ERVAREN
    • BOEK EEN CONSULT
    • ONLINE AAN DE SLAG
    • Belicht-je-kracht meeting | Noord Holland
    • Belicht je Kracht meeting
  • THEMA’S
    • Alle Blogs
    • Bewuster
    • Habitat
    • Inspiratie
    • Liefde
    • Lijf en Leden
    • Persoonlijke Groei
    • Vrije Tijd
  • BOEKENTIPS
  • AGENDA

Ontz(n)appen of bespreken in je relatie

26 april 2018 door Beheer Reageer

Weg van relatieproblemen – Eefje en Evert (deel 2) 
gastblog door Arienne Klijn

We zagen vorige keer hoe Eefje en Evert in hun relatie zappend aan nog een avond op de bank begonnen. Eefje slikte haar ergernis in dat Evert de keuken niet had opgeruimd terwijl zij al gekookt had. Evert werd gesommeerd nog wat wijn te halen, terwijl hij het aantal glazen van de afgelopen week niet meer op durfde te tellen. Op de terugweg uit de keuken twijfelt hij of hij hier een gesprek over zal beginnen.

Zijn innerlijke jongetje, bang voor een Netflix-aflassing, babbelt er snel overheen: het is maar een glaasje wijn, geen fles ouzo of whiskey. Tot zijn eigen verbazing voelt Evert een opborrelend verlangen als hij een glas whiskey aan de binnenkant van zijn ogen ziet opdoemen. Hij voelt al het brandende gevoel in zijn keel dat een slok hiervan op zou leveren …zal hij?

Hij vermant zich, of eigenlijk verinnerlijktvrouwt zich. Het is immers zijn innerlijke vrouw die hem vertelt dat als hij daar op woensdagavond al aan gaat beginnen, het einde zoek is en de bar nog voor het weekend leeg. “Weet je wel wat dat kost!?”bromt zijn innerlijke man.

Evert kiest ervoor het relativerende van zijn innerlijke jongetje te volgen : Het kan toch ook geen kwaad, het is maar een glaasje wijn. En natuurlijk gunt hij zijn vrouw Eefje de wijnnodige ontspanning , ze heeft het ook hartstikke druk.

Daarmee kiest hij er duidelijk niet voor om dat soort confronterende wijn-aan-de-kaak-stellende vragen aan te gaan. Dat leidt steevast tot ellenlange discussies en onaangename onenigheid, soms zelfs tot razende ruzies en zeker geen gezelligheid meer in bed.

So why go there? “Laten we gewoon verder kijken waar we gebleven waren”, zo denkt Evert. Gelukkig hoeven ze niet te onthouden waar ze gebleven waren in hun serie, dat doet Netflix keurig voor ze. Veel fijner: niet denken, niet praten: gewoon achteroverleunen en consumeren.
Konden ze op het werk ook niet een soort Netflix installeren eigenlijk?

Lees hier deel 1

Arienne Klijn is psychologie en grondlegger van je Innerlijke Familie

Meer dan 20 jaar geleden heb ik van reizende sjamanen geleerd over het Medicijnwiel.  Onderdeel van het Medicijnwiel is jezelf leren kennen in termen van je innerlijke man, vrouw, jongetje en meisje. De Native Americans noemen dit je schilden. 10 Jaar later ging ik gezinstherapie studeren. Daar leerde ik hoe je families kunt helpen hun conflicten op te lossen en hoe je zo goed mogelijk kunt samenwerken. Weer een paar jaar later kreeg ik de ingeving om de schilden en gezinstherapie te combineren en zo werd mijn model ‘De Schilden van je Innerlijke Familie’ geboren.

Iedereen heeft een Innerlijke Familie (jongetje, meisje, man, vrouw)in zich. Ieder familielid heeft zijn/haar eigen kwaliteiten, schaduwkanten, drijfveren en behoeften, maar ook zijn/haar manier van naar de buitenwereld kijken en interpreteren. De kunst is je familieleden te leren kennen en zo goed mogelijk met elkaar te laten samenwerken. Op die manier haal je het beste uit jezelf en anderen.

Wil jij meer weten over deze methode of ontdekken wie in jou leven de baas is: www.innerlijke familie.nl

Stay tuned en volg ons ook hier:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow
Instagram
Facebook
Facebook

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Google+ te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)

In categorie: Alle Blogs, Bewuster, Lichtwerkplaats Tags: bewuster, communiceren, innerlijke familie, relatie

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Copyright © 2019 · Lifestyle Pro Theme op Genesis Framework · WordPress · Log in

loading Annuleren
Bericht niet verstuurd - controleer je e-mailadres.
E-mail-controle mislukt, probeer het opnieuw
Helaas, je blog kan geen berichten per e-mail delen.